itamy na stronie
Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza
które istnieje od 2002 r.

 

Swą działalność przejawiamy w inicjatywach poprawiających życie na wsi, organizujemy szkolenia dla mieszkańców, dbamy o przygotowanie miejsc spotkań i rozwój kultury, organizujemy wyjazdy studyjne, wycieczki i festyny. Pozyskujemy środki na realizacje projektów, z których korzystają głównie dzieci i młodzieży.
Od 1 września 2008 r. Stowarzyszenie jest organem prowadzącym Niepubliczną Szkołę Podstawową w Olszewce im. Józefa Blechacza. Do szkoły uczęszczają dzieci  z Olszewki, Lubaszcza, Dębowa, Dębionka,  Broniewa, Chrząstowa i Nakła. 

Misją naszej szkoły jest wyposażenie absolwentów w taki zasób wiedzy i umiejętności, który pozwoli im na kontynuację nauki w gimnazjum oraz twórcze satysfakcjonujące życie w społeczeństwie.

Od 2009 roku Stowarzyszenie prowadzi przy szkole punkt przedszkolny  „Jeżyki” dla dzieci w wieku 3-5 lat

 

baner festiwal pa 2018

baner festiwal pr 2018b


CO U NAS SŁYCHAĆ:

Maluchy wyjechały do Multikina

multikino maluchy 2018-3Dnia 16.05.2018r. uczniowie z klas 0-III pojechali autokarem do Bydgoszczy. W pierwszej kolejności dzieci wybrały się na śniadanie do McDonald’s. Następnie z pełnymi brzuszkami udali do Multikina na film ,,Piotruś Królik”.

Czytaj więcej...

Stali się czytelnikami szkolnej biblioteki

pasowanie na czytelnika2018-13W czwartek, 17 maja uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Zanim nastąpił ten uroczysty moment uczniowie starszych klas przedstawili Pierwszakom inscenizację, podczas której pojawiły się postaci z bajek i baśni.

Czytaj więcej...

Reprezentowali szkołę w VIII Powiatowym Dniu Kultury Europejskiej

Kcynia 2018-1"Kultura - Integracja – Zabawa" - to hasło tegorocznego spotkania VIII Powiatowego Dnia Kultury Europejskiej, organizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Kcyni. Spotkanie odbyło się 24 kwietnia 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni.

Czytaj więcej...

Godnie reprezentowali naszą szkołę

poczet sztandarowy-128 kwietnia i 3maja br. uczniowie z naszej szkoły z godnością reprezentowali naszą placówkę biorąc udział w uroczystościach utrzymanych w duchu patriotycznym. 28 kwietnia Poczet Sztandarowy w składzie: Oliwia Wegner, Kamila Kiełpikowska i Jakub Sołdan wraz z opiekunami: p. dyrektor szkoły Elżbietą Mirosławską i p. Małgorzatą Kornacką obecni byli na cmentarzu ofiar w Potulicach z okazji 73 rocznicy wyzwolenia obozu Potulice, zakończenia II wojny światowej i Miesiąca Pamięci Narodowej. Natomiast 3 maja Poczet Sztandarowy w składzie: Jakub Sołdan, Karina Zabłotna, Paulina Winiecka i Marta Cynarzewska pod opieka p. Wioletty Sobczak uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w parafii św. Wawrzyńca i uroczystościach na nakielskim Rynku z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za okazanie patriotycznej postawy i godne reprezentowanie naszej szkoły w tak ważnych uroczystościach dla naszej Ojczyzny.

Sukces Marysi i Marty w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego

powiatowy konkurs j. niemieckiego 2018-427 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla klas 7 „Ich spreche Deutch” . Do konkursu zgłosiło się 6 szkół: Potulice, Sadki, Olszewka oraz z Nakła ZSP nr 4, SP nr 2 i ZSP nr 3. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności mówienia w języku obcym, ale także walka ze stresem w wypowiedziach publicznych.

Czytaj więcej...

Wyszukiwanie na stronie

logo stow

logo-rp

kort_t

pole_g

Gościmy:

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Gościliśmy:

1643528
Dziś
Wczoraj
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
775
1188
8621
1562776
38522
40621
1643528

Your IP: 54.80.82.9
Server Time: 2018-05-25 11:00:30
finansowanie