Klasowe wigilie i jasełka

jasełka 2017-12W piątek, 22 grudnia br. odbyły się w naszej szkole wigilie klasowe i tradycyjne jasełka. Tradycją naszej szkoły jest świąteczny charakter ostatniego dnia przed Bożym Narodzeniem. Uczniowie nie mają zajęć lekcyjnych . Na pierwszych trzech godzinach lekcyjnych w klasach trwają wigilie, do których uczniowie wraz z nauczycielami przygotowują się bardzo starannie. Potem wszyscy – cała społeczność szkoły spotyka się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć jasełka w wykonaniu swoich kolegów. W tym roku w rolę Maryi wcieliła się Marysia Liedke, Józefa zagrał Oskar Rugowski, rolę Heroda odegrała Olka Szpot, dworzanina - Kamil Gzik, diabła – Mateusz Klimek, śmierci – Karina Zabłotna, narratorami były Marta Cynarzewska i Paulina Winiecka, gospodarzem – Mateusz Manikowski, handlarzem Hubert Urbański, człowiekiem ubogim Jakub Sołdan, królem – Kacper Białecki ( są to uczniowie z klasy VII). W role pozostałych królów wcielili się : Karol Liedke z kl. V, Tomek Ksobiech z kl. IV, pasterze to: Antek Stawicki ( kl. IV), Antek Smażyk i Kacper Molenda z kl. III oraz aniołki: Antosia minda, Natalka Bratz i Julka Redlińska – dziewczynki z kl. III oraz role kapłana zagrał Kacper Szpejankowski z kl. VI. Oprawę muzyczną przygotowała pani Aleksandra Minda z zespołem „Miriam”. Przepiękną scenografię przygotowała pani Aleksandra Jankowska przy współudziale pani Justyny Smażyk. Scenariusz i reżyserię przygotowała pani Grażyna Kamińska. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie czego dowodem były gromkie brawa, które rozbrzmiały po zakończeniu inscenizacji. Jasełka zostaną jeszcze raz przedstawione po przerwie świątecznej, 4 stycznia, dla rodziców i społeczności lokalnej. Tego samego dnia odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pn. „Boże Narodzenie – piękne wspomnienie - farbami malowane”. Organizatorem tego konkursu była pani Aleksandra Jankowska. Na koniec wszyscy zgromadzeni zaśpiewali kilka kolęd, potem Dyrektor szkoły, pani Elżbieta Mirosławska, złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom najserdeczniejsze życzenia wspaniałych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych pokoju, radości i miłości.

Wyszukiwanie na stronie

logo stow

logo-rp

kort_t

pole_g

Gościmy:

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Gościliśmy:

1941981
Dziś
Wczoraj
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
886
1690
2576
1871914
14454
63678
1941981

Your IP: 54.159.51.118
Server Time: 2018-12-11 14:16:21
finansowanie