Niecodzienni goście w naszej szkole

policja-3Uczniów naszej szkoły odwiedzili niecodzienni goście, którymi byli policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Nakle celem realizacji działań wychowawczo- profilaktycznych szkoły. Uczniowie omawiając bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze mieli okazję ćwiczyć to na mini miasteczku ruchu drogowego. Zajęcia zostały podzielone na dwie grupy wiekowe. Przedszkolaki uczniowie I-III oraz IV-V omawiały w jakich miejscach należy przechodzić przez jezdnię, być widocznym uczestnikiem ruchu drogowego czyli o ważności odblasków jak i o zasadach bezpieczeństwa swojego w domu, czy placu zabawa szczególnie w sytuacji spotkania z osobą nieznajomą. Ze szczególnym zainteresowaniem uczniowie wysłuchali porad na temat zachowania w przypadku ataku psa, który to pilnowany przez policjanta uczestniczył w pokazie. Uczniowie klas VI-VII rozmawiali z policjantem o przepisach zawartych w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich. Mowa była o tym, kim w myśl prawa jest nieletni, jakie kary może nałożyć na nieletniego sąd za zachowania niezgodne z prawem, a także o przejawach demoralizacji i konsekwencjach jakie może ponieść nieletni zachowujący się niezgodnie z obowiązującym normami. Prowadzący spotkanie mówił także o cyberprzemocy i przestrzegał, że poniżanie i wyśmiewanie innych za pośrednictwem sieci internetowej również stanowi czyn karalny.
Spotkanie w ramach realizacji programu wychowawczo- profilaktycznego zorganizował pedagog szkolny Magdalena Werner.

Wyszukiwanie na stronie

logo stow

logo-rp

kort_t

pole_g

Gościmy:

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Gościliśmy:

1941983
Dziś
Wczoraj
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
888
1690
2578
1871914
14456
63678
1941983

Your IP: 54.159.51.118
Server Time: 2018-12-11 14:18:31
finansowanie