Uczniowie na Dniach Kultury Europejskiej

Kcynia 2019-313 czerwca, uczniowie naszej szkoły w składzie Karol Tadych, Tomek Ksobiech, Fabian Bembnista, Mikołaj Wiliński uczestniczyli w IX Powiatowym Dniu Kultury Europejskiej, którego przewodnim hasłem była „Wakacyjna podróż po Europie”. To coroczne spotkanie odbywa się w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Po powitaniu zaproszonych gości i uczestników wszyscy zostali zapoznani z tegoroczną formą udziału. Zadanie dla naszych uczniów polegało na wykazaniu się nie tylko wiedzą i talentem ale i kreatywnością. Należało wykonać plakat informujący a tym samym zapraszający do wycieczki do danego państwa Europy. Nasza szkoła przedstawiała Francję, dlatego na naszej pracy znalazły się Wieża Eiffla i Łuk Triumfalny jako atrakcje Paryża. Było Mrze Śródziemne i specjały kuchni francuskiej, które nas zachęcają do podróżny po tym pięknym kraju. Po skończeniu zajęć manualnych przyszedł czas na omówienie. Bardzo ciekawie Karol, Tomek, Fabian i Mikołaj zaprosili wszystkich do zwiedzania i posmakowania francuskich smakołyków. Wykazali się też dużą wiedzą historyczną na temat Francji. Po zakończeniu wszystkich prezentacji i wręczeniu upominków chłopcy uczestniczyli w pikniku integracyjnym, gdzie wspólnie częstowali się smakołykami przygotowanymi przez organizatorów.

                                    Tekst i zdjęcia: Magdalena Werner, pedagog szkolny

 

Wyszukiwanie na stronie

logo stow

logo-rp

kort_t

pole_g

Gościmy:

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Gościliśmy:

2291265
Dziś
Wczoraj
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
500
531
1489
2228099
12224
60978
2291265

Your IP: 34.204.203.142
Server Time: 2019-11-20 23:00:45
finansowanie