Współpracujemy z:
Projekt "Śniadanie na trawie" zakończony
- Szczegóły
- Utworzono: niedziela, 15, grudzień 2013 21:04
- Odsłony: 2247
Projekt „Śniadanie na trawie" - warsztaty, plener fotograficzny i geocaching, prowadzony był od czerwca do listopada 2013. Jego realizacja możliwa była dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią w ramach konkursu „Ekologia i turystyka". Jego głównym celem było kształtowanie umiejętności dostrzegania piękna i bogactwa przyrodniczego w otaczającym nas środowisku i odpowiedzialne korzystanie z niego. Uczestnicy poprzez zajęcia z członkami Nakielskiego Towarzystwa Fotograficznego „Blik" panami: Krzysztofem Baczyńskim, Damianem Kiełpikowskim, Sławomirem Sikorskim, Robertem Światłowskim, Jackiem Tomaszem i Dariuszem Modrzejewskim, poznali walory przyrodnicze najbliższego otoczenia, nauczyli się dostrzegać ciekawe elementy fauny i flory oraz utrwalili je na fotografii.
Każde spotkanie warsztatowe składało się z części teoretycznej gdzie uczestnicy zapoznawali się zasadami funkcjonowania, budową, a także nauczyli się w odpowiedni sposób wykorzystywać i ustawiać parametry aparatu, jak i poprawnie kadrować i komponować zdjęcie. Następnie odbywała się część warsztatowa już w plenerze gdzie można było w praktyce zastosować poznaną wiedzę. Punktem kulminacyjnym projektu było tytułowe „Śniadanie na trawie", czyli plener fotograficzny na szlaku historyczno- przyrodniczym „Od dębu do dębu" i w parku w Olszewce. Był on połączony ze zdrowym i kolorowym poczęstunkiem przygotowanym przez Koło Pań Aktywnych „Olszanki". Najciekawsze zdjęcia zostały wywołane i stworzono z nich wystawę, którą można obejrzeć w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Olszewce im. Józefa Blechacza. Wystawa była okazją do nagrodzenia wyróżniających się młodych fotografów, którymi zostali Małgorzata Musiał i Jakub Koliński.
Dodatkowym elementem projektu było zapoznanie uczniów szkoły z idea Geocechingu - podchodów z GPS-em oraz utworzenie dwóch skrytek tzw. keszów. Obecnie na trenie Olszewki jest ich już 4 a w Lubaszczu 2.
Koordynatorem i autorem projektu była Aleksandra Agata Minda.
Wyszukiwanie na stronie
Gościmy:
Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.