Pierwszoklasiści włączeni do grona uczniów szkoły

pasowanie na ucznia 2015-30„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły”
Słowa te padły z ust dzieci z klasy pierwszej podczas uroczystego Pasowania na ucznia, które odbyło się w dniu 27 listopada br. Uroczystość rozpoczęła uczennica klasy szóstej Amelia Minda, członkini szkolnego zespołu "Chabry" wprowadzeniem przyszłych uczniów do sali w rytm poloneza. Następnie wprowadzono Sztandar przez Poczet Sztandarowy i odśpiewano hymn państwowy, po którym Pani Dyrektor szkoły Elżbieta Mirosławska powitała zebranych pierwszaków i ich rodziców, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły.

Potem uczennice: przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Bembnista i uczennica z klasy III- Julka Rompalska równie serdecznie jak Pani Dyrektor powitały przyszłych uczniów i zaprosiły je do zaprezentowania tego czego się nauczyły w ciągu trzech miesięcy uczęszczania do szkoły. Dzieci przedstawiły się , a potem recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce przyrodniczej, matematycznej, plastycznej oraz zaprezentowały jak należy zachować się na ulicy w drodze do szkoły i ze szkoły. Po części artystycznej uczennice jak i Pani Dyrektor stwierdziły , że pierwszaki zdały egzamin i zasłużyły , aby zostać oficjalnie uczniami naszej szkoły. Pani Elżbieta Mirosławska zaprosiła dzieci do uroczystego Ślubowania , po którym pasowała symbolicznym ołówkiem każdego pierwszaka na ucznia. Następnie wychowawczyni klasy i Pani Dyrektor obdarowały dzieci pamiątkowymi dyplomami. Na zakończenie uroczystości wyprowadzono sztandar oraz każdy uczeń na znak, że stał się członkiem naszej szkoły zostawił ślad palca w kronice szkoły. Potem rodzice obdarowali swoje pociechy rożkami obfitości i zaprosili wszystkich na poczęstunek oraz do pamiątkowego zdjęcia. Uroczystość prowadziła pani Aleksandra Minda, a w dekoracji sali pomogła pani Natalia Mirosławska, którym wychowawczyni klasy I bardzo dziękuje.

                                       tekst: Małgorzata Kornacka wychowawca klasy I

                                      foto: Jacek Tomasz

Wyszukiwanie na stronie

logo stow

logo-rp

kort_t

pole_g

Gościmy:

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Gościliśmy:

1945684
Dziś
Wczoraj
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1182
932
6279
1871914
18157
63678
1945684

Your IP: 52.91.185.49
Server Time: 2018-12-14 19:37:47
finansowanie