Dzień Bezpiecznego Internetu

internet-1„Lepszy internet zależy od Ciebie!” – pod takim hasłem 9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Po raz kolejny, w ponad stu krajach na całym świecie odbywają się wydarzenia, mające na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego internetu. Organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Partnerem wydarzenia jest również firma Facebook.
W ramach zajęć profilaktycznych w obchody DBI włączyli się aktywnie uczniowie naszej szkoły, zarówno najmłodsi czyli oddział przedszkolny i klasy I-III jak i uczniowie klas IV-VI. Podczas zajęć omawiano zalety i wady jakie daje internet, poznawano hasła takie jak np. cyberprzemoc, spam, wirus, nick i wyjaśniano ich znaczenie. Poznano przeglądarkę bezpiecznych stron dla dzieci. Efekty pracy w grupach czyli rozwiązania tematycznych rebusów, krzyżówek i zadań były prezentowane przed klasą. Uczniowie zapisywali też najważniejsze zasady, które pozwolą im bezpiecznie korzystać z internetu.
1. Nigdy i nikomu nie podawaj w sieci swoich danych osobowych.
2. Pamiętaj, że inny użytkownik Internetu może nie być osobą, za którą się podaje.
3. Nie klikaj w nieznane linki oraz nie otwieraj maili od nieznanych Ci osób.
4. Internetowe zakupy rób zawsze w towarzystwie osoby dorosłej.
5. Zanim klikniesz w jakimś serwisie „Akceptuję regulamin”, poradź się rodzica. Stosowanie się do tych zasad zminimalizuje ryzyko wplątania się w niemiłą sytuację. A co należy zrobić, gdy już się coś niepokojącego wydarzy? Przede wszystkim nie należy milczeć. I to jest treścią szóstej zasady:
6. Gdy coś Cię zaniepokoi, koniecznie powiedz o tym zaufanej osobie dorosłej.
Chłopcy z klasy V przygotowali gazetkę tematyczną którą ozdobiły prace najmłodszych, czyli naszych przedszkolaczków.
Natalia Bartz, Oliwier Tekieli z klasy I oraz Klaudia Szulc i Nikola Szogon z  klasa II wykonali plakaty, które równie zdobią gazetkę.

                                          tekst: Magdalena Werner, pedagog NSP Olszewka

 

 

Wyszukiwanie na stronie

logo stow

logo-rp

kort_t

pole_g

Gościmy:

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Gościliśmy:

1945697
Dziś
Wczoraj
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1195
932
6292
1871914
18170
63678
1945697

Your IP: 52.91.185.49
Server Time: 2018-12-14 19:38:35
finansowanie